PROTETYKA
WKŁADKI ORTOPEDYCZNE
BUTY ORTOPEDYCZNE
ART. PRZECIWODLEŻYNOWE
KULE ORAZ BALKONIKI
ORTEZY, GORSETY
WÓZKI INWALIDZKIE
SPRZĘT REHABILITACYJNY
Większość artykułów ortopedycznych jest refundowana przez NFZ.
Zapytaj swojego lekarza o możliwość refundacji.
Kilka zdań o ofercie
Diagnostyka postawy
Centrum Ortopedyczno-Protetyczne dysponuje nowoczesnymi urządzeniami, dzięki którym nasi specjaliści przeprowadzają diagnozę stóp oraz postawy ciała u osób z podejrzeniem dysfunkcji w tym zakresie.
Wiedza, doświadczenie oraz zastosowanie nowoczesnych technologii pozwalają nam jeszcze skuteczniej pomagać pacjentom, którzy chcą zapobiec lub zahamować postęp niepokojących zmian w obrębie nie tylko stóp, ale także stawów skokowych, kolanowych, biodrowych czy na kręgosłupie. Właściwie postawiona diagnoza pozwala bowiem wdrożyć skuteczne terapie, obejmujące na przykład zastosowanie indywidualnie dobranych wkładek ortopedycznych, które poprawiają komfort życia pacjentów i zapobiegają pogłębianiu się dysfunkcji.
Kilka zdań o badaniach
Wskazania do badania:
- osoby, które chcą zapobiec deformacjom stóp oraz schorzeniom i dolegliwościom bólowym;
- osoby zmagające się już z deformacjami stóp (płaskostopie poprzeczne, podłużne, koślawość, szpotawość, halluksy);
- osoby po urazach stawów skokowych, kolanowych;
- osoby aktywnie uprawiające sport;
- osoby zmagające się z takimi schorzeniami jak np. ostroga piętowa, nerwiak Mortona, zapalenie rozcięgna podeszwowego;
- osoby, które mają skrót kończyny;
- osoby cierpiące na bóle przeciążeniowe ze względu na pracę stojącą;
- osoby znajdujące się w grupie ryzyka (np. diabetycy, reumatycy).
Skontaktuj się z nami!
Umów wizytę i zadbaj o Swoje zdrowie
Kilka zdań o badaniach
Badanie stóp i postawy ciała
Badanie statyczne - skaner
Do oceny podeszwowej części stopy pod kątem występujących odcisków, modzeli używamy podoskopów i skanerów.
Pacjent staje bosymi stopami na podoskopie/skanerze. Podczas badania rejestrowany jest obraz obciążenia statycznego stóp, który jest automatycznie dalej przetwarzany do komputera. Cyfrowa analiza wyników badania daje nam odpowiedź, czy i z jaką wadą stóp mamy do czynienia. Badanie jest szybkie i bezbolesne. Aby je przeprowadzić, wystarczy stanąć bosymi stopami na specjalnym urządzeniu. Badanie może być wykonywane u osób w każdym wieku.
czujnik moover
Badanie z użyciem czujnika ruchu umożliwia nam ocenę goniometryczną (zakres ruchu) wszystkich stawów. Dane uzyskane w ten sposób są bardzo ważne zarówno we wczesnym etapie rehabilitacji, jak również niezbędne do monitorowania usprawnień w trakcie terapii, porównując różne parametry z odpowiednimi normami mobilności. Oprogramowanie wraz z czujnikiem mierzy nie tylko zakres ruchomości w stawach (funkcja goniometru), lecz także energię i siłę reakcji podłoża. Fizjoterapeuta może zatem ocenić np.: ruchy miednicy podczas chodzenia i biegania, jednocześnie analizując kołysanie głowy i tułowia w stosunku do środka ciężkości ciała.
Badanie dynamiczne na matach baropodometrycznych
Badania dynamiczne wykonujemy na matach baropodometrycznych. Pozwala to ocenić, jak pracują stopy w trakcie ruchu i jak rozkłada się na nich ciężar ciała. Badanie polega na kilkukrotnym przejściu boso po macie.
Urządzenie mierzy rozkład sił z jakim pacjent naciska stopami na podłoże, analizując przy tym, którą częścią stopy badany naciska dużo bardziej podczas cyklu chodu. Uzyskane informacje są analizowane i porównywane z normami, a pacjent otrzymuje raport z całego przebiegu badania. Badanie służy również do wykonania indywidualnych wkładek do butów.
videografia
Dzięki czemu cały system zastępuje nam tradycyjne narzędzia pomiarowe, takie jak: skoliometr, inklinometr, goniometr. Duża dokładność pomiaru daje możliwość wczesnego wykrycia wielu wad, a także jest narzędziem do systematycznej obserwacji postępów terapii.