Centrum Ortopedyczno-Protetyczne Emil Chojnowski jest firmą istniejącą na rynku od 2004 roku.

Czternaście lat temu Emil Chojnowski po raz pierwszy pojechał na targi sprzętu ortopedycznego do Niemiec. Jakość sprzętu prezentowana wtedy na targach była na poziomie technologicznym, jakiego polska branża protetyczna w ogóle nie znała.

,,…Wydawało mi się wtedy, że nie jest możliwe produkowanie takiej jakości sprzętu ortopedycznego w Polsce…

— opowiada Emil Chojnowski.

— To były ogromne pieniądze. Od dziecka miałem styczność z branżą medyczną i zaopatrzenia ortopedycznego. Widziałem, jak robi się tego typu sprzęt u nas. Po studiach byłem informatykiem pasjonatem. Początkowo prowadziłem działalność związaną z branżą informatyczną. Zawsze jednak ciągnęło mnie do ortopedyki i protetyki. Fascynuje mnie automatyka, robotyka i wiele innych, innowacyjnych technologii powiązanych z produkowaniem sprzętu ortopedycznego.

Tak się zaczęło.

Dziś Centrum Ortopedyczno-Protetyczne to producent zaawansowanych, indywidualnych przedmiotów ortopedycznych dla każdej grupy pacjentów.

Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala na realizację produktów o różnym stopniu zaawansowania.

Produkty indywidualne wykonujemy we własnych pracowniach ortopedycznych, z wykorzystaniem komponentów najwyższej jakości i przy zastosowaniu najlepiej rozwiniętych technologii. W naszej ofercie znajdują się: protezy kończyn dolnych i górnych, gorsety do leczenia skolioz i kifoz, aparaty kończyn dolnych i górnych, łuski ortopedyczne, wkładki ortopedyczne, obuwie ortopedyczne.

Wybór sprzętu ortopedycznego seryjnego jest bardzo szeroki, tak aby nieść pomoc pacjentom niepełnosprawnym w każdej dziedzinie życia – od drobnego sprzętu ortopedycznego, jakim są kule, laski, wózki inwalidzkie, stabilizatory, ortezy, po bardzo zaawansowany sprzęt ortopedyczny i rehabilitacyjny.

Jako jedna z nielicznych firm w Polsce posiadamy także innowatorski, zaawansowany sprzęt do diagnostyki stóp i postawy ciała.

Dzięki stworzonej sieci salonów medycznych rozmieszczonych na terenie województwa podlaskiego oraz mazowieckiego, nasi pacjenci mają łatwy dostęp do naszych usług i produktów.

Nasze biuro handlowe oraz główna pracownia wyrobów indywidualnych znajduje się w Białymstoku przy ul. Ryskiej 1 bud. E.

Priorytety stanowią: indywidualne podejście, satysfakcja wynikająca z jakości usług i najwyższy poziom zadowolenia każdego z pacjentów. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, zapewniamy profesjonalną współpracę i obsługę w trakcie procesu zaopatrzenia medycznego, świadczymy także usługi posprzedażowe – nieodpłatny serwis, niezbędne korekty i naprawy pogwarancyjne.

Proponujemy najlepsze i najbardziej optymalne rozwiązania, nie sprowadzając naszej działalności tylko do wykonania i sprzedaży produktu.

Stale podnosimy swoje kwalifikacje. Korzystamy z licznych szkoleń w kraju i za granicą.

Organizujemy liczne spotkania wewnątrzfirmowe, dzielimy się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami. Stawiamy sobie cele w bliższej i dalszej perspektywie tak, aby wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów.